PROWADZONE PRZEZ DR N.MED. ANNĘ BARCZAK
SZKOLENIE ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 08 KWIETNIA 2017 OD GODZ.10.00 WE WROCŁAWSKIM CENTRUM ALZHEIMEROWSKIM PRZY ULICY HALLERA 190 LOK.2 WE WROCŁAWIU. SZKOLENIE OBEJMUJE 10 GODZIN DYDAKTYCZNYCH I PRZEWIDZIANE JEST DLA PSYCHOLOGÓW, LEKARZY, STUDENTÓW PSYCHOLOGII I MEDYCYNY. KOSZT SZKOLENIA 350 ZŁ. OSOBY CHĘTNE ZAPRASZAMY DO ZGŁASZANIA SWOJEGO UCZESTNICTWA NA ADRES MEJLOWY:
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.
TEMATYKA SZKOLENIA:
1. Definicje otępienia i rola neuropsychologa w diagnozie chorób neurozwyrodnieniowych. Rola wywiadu i obserwacji w diagnozie otępienia – 1 x 45 min.
2. Ogólne wytyczne dla specyfiki badania neuropsychologicznego w chorobach przebiegających z otępieniem. Przydatność metod oceny neuropsychologicznej w diagnozie otępienia- podejście praktyczne do badania neuropsychologicznego – 2 x 45 min.
3. Ocena przesiewowa w diagnostyce chorób otępiennych otępienia -2 x 45 min.
4. Różnicowanie typów otępień– 2 x 45 min.
5. Diagnoza różnicowa w zakresie poszczególnych postaci najczęstszych chorób neurozyrodnieniowych (warianty AD i FTD) – 2 x 45 min.
6. Głębokość deficytów i funkcjonowanie socjalne u osób z otępieniem – metody oceny -1 x 45 min.
INFORMACJE O PROWADZĄCEJ:
Dr n. med. Anna Barczak – neuropsycholog, specjalista psychologii klinicznej. Od 2001 roku zajmuje się neuropsychologiczną diagnostyką chorób neurozwyrodnieniowych w Oddziale Alzheimerowskim Szpitala MSWiA w Warszawie, kierowanym przez prof. Marię Barcikowską. Pracuje również na stanowisku adiunkta w Zespole Kliniczno-Badawczym Chorób Zwyrodnieniowych CUN Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jej głównym obszarem zainteresowań jest choroba Alzheimera, blisko współpracuje z zespołem neurologów, psychiatrów, psychoterapeutów oraz genetyków i neuroradiologów. Jest współautorką ok. 40 publikacji, w tym również rekomendacji rozpoznawania i leczenia otępienia IGERO Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego. Czynnie uczestniczy w międzynarodowych i krajowych konferencjach poświęconych chorobom otępiennym. Zajmuje się szkoleniem lekarzy i psychologów w zakresie diagnostyki neuropsychologicznej chorób otępiennych, prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów English Division Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, szkoli psychologów w ramach specjalizacji klinicznej, pełniąc również funkcje kierownika specjalizacji. Członek PTA, Sekcji Alzheimerowskiej PTN, współpracuje z Warszawskim Stowarzyszeniem Alzheimerowskim.